24 Aralık 2010 Cuma

makale oku para kazan

Okuduğunuz Makaleleri Oylayarak Para Kazandıran Site ReadBud


ReadBud isimli İngilizce bir site okuduğunuz makaleler karşılığında size makaledeki kelime sayısına göre 1 ile 20 cent (0,01$-0,20$) arasında ödeme yapıyor. Ortalama genelde 0,06$ civarında oluyor. Okuduğunuz makalenin içinde üç farklı boyutta Adsense reklamları mevcut ve site adsense gelirlerinden elde ettiği kazançlardan size ödeme yapıyor. Site ve makaleler İngilizce olduğundan tık başı kazanç oranı daha yüksek oluyor. Böylece size ödedikleri rakamı karşılayabiliyorlar. Günde ortalama 20 makale sunuluyor ve günlük kazancınız 0,80$-1,20$ arasında değişiyor. ReadBud’un ödeme alt limiti (minimum payout) 50$olduğu için ilk ödemeyi almak için iki ay makale okuyup oylamanız gerekiyor. Ödemeleriniz PayPal hesabınıza yapılıyor. Çek bekleme derdiniz olmayacak.
ReadBud‘a üye olurken yüzlerce kategori arasından ilgi alanınıza giren 50 konu seçebiliyorsunuz ve size her gün o konularla ilgili makaleler gösteriliyor. Her makaleden ne kadar alacağınız belli. 24 saat içinde ilgi alanlarınızı değiştiremiyorsunuz. Siteye her gün yüzlerce makale ekleniyor ve sizin ilgi alanınızda olanlar size gösteriliyor. Size gönderilen makaleleri 24 saat içinde okuyup oylamazsanız makalenin oylama bölümü kalkıyor ve ödeme alamıyorsunuz. Bu yüzden en azından günde bir kere kontrol etmekte fayda var. Bir gündüz bir de akşam kontrol ederseniz iyi olur. Türkiye saati ile saat 17:00’de gün dönüyor. Yeni makaleler gelmeye başlıyor.
Anketleri açtıktan sonra hemen oy verip yeni ankete geçmeyin. En azından bir dakika bekledikten sonra oy verin. Daha da iyisi okuyor gibi yapıp bir göz atın ki okuma süresi kadar zaman geçmiş olsun. Tüm makalelere aynı oyu vermeyin. Genelde 3-4-5 yıldız şeklinde oy verin çok kısa makaleler çıkarsa onarla 1-2 yıldız da verebilirsiniz. Arada bir Adsense reklamlarına da tıklayabilirsiniz.
Üyelik için ReadBud sayfasını açın sağ alt köşede üyelik formunu göreceksiniz. Zaten basit ve bilinen bilgiler isteniyor. Formu doldurun email adresinize gelen maildeki aktivasyon linkine tıklayın ve üyeliğiniz tamamlansın. Ardından ilgi alanınıza giren konuları seçeceksiniz ve ilk makaleleriniz gösterilecek. Onları okuyup oylayarak kazanmaya başlayacaksınız.
Bu kazanç miktarı bazılarınıza az gelecektir fakat basit bir hesap yapalım. ReadBud sitesinden makale okuyup oylama işine günde yarım saatinizi ayırmanız yeterli. Şimdi iş kanununa göre haftalık çalışma süresi 45 saattir. Ayda 180 saat çalışılması gerekiyor. Asgari ücret net 576,57 TL. Saatliği 3,20TL ye denk geliyor. Yarım saati de 1,60 TL. Günde yarım saatinizi ayırarak 0,80$ – 1,20$ kazanacaksınız. Ortalama 1$ desek 1,57tl yapar. Neredeyse asgari ücret kadar kazanacaksınız. Ayırdığınız zamana karşılık alacağınız rakam asgari ücretli bir işte ödenen kadar olacak. İki ayda bir 50$ alsanız. 75-80 TL eder ve bu da en azından internet paranızın büyük bölümünü karşılamaya yeter. Bırakın internet faturanızı ReadBud ödesin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder